Mahmut Arıkan Boya ve İnşaat Malzemeleri Ltd. Şti.
 
 
 
 

Markalarımız

Marshall

Marshall, 1998 yılından beri AkzoNobel bünyesi içinde yer almaktadır. AkzoNobel; 80’den fazla ülkede, 60.000 çalışanı ve kalitesi kanıtlanmış global markaları ile tüm alanlarda rakipsiz olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.


Fawori

Neteks Boya Teknolojileri A.Ş. 2003 yılında Betek Boya Grubu’nun kuruluşu olarak inşaat malzemeleri sektöründe ticari faaliyetlerine başlamıştır. Neteks A.Ş.’nin markası Fawori'nin ürün paletinde;

* İç cephe boya, macun ve astarları ürün grubu
* Dış cephe boya, macun ve astarları ürün grubu
* Sentetik boyalar ve astarları ürün grubu
* Selülozik ürün grubu
* Tukal ürün grubu
* Fayans yapıştırıcı ve derz dolgu ürün grubu
* Su izolasyon ürünü
* Isı yalıtım ürün grubu
* Fırça ürün grubu
* Yardımcı ürünler grubu
* El aletleri ürün grubu

bulunmaktadır.


Tekno Marin

İstanbul Teknik Boya ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. kurulduğu 1999 yılından bu yana sanayi, deniz ve yat boyalarının üretimini ve satışını yapmaktadır. Firmamız Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır. Firmamız ISO 9001ve ISO 14001kalite belgelerine sahiptir. "Teknomarin", “Teknomar” ve “Teknomax” markaları ile ürünlerini satışa sunan İstanbul Teknik Boya ve Kimya’nın öncü markası Teknomarin’dir.

Astarlar, Son Kat Boyalar, Macunlar, Epoksi Yapıştırıcı, Tinerler, Arakatlar, Vernikler, Zehirli Boyalar Ve Özel Ürünler.


Jotun

Jotun


Jansen

ÇAPAŞ, ÇAVUŞOĞLU & RAYKON un boya sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübesi uzun yıllara dayanmaktadır. Firmanın kurucuları Türk boya sektörünün duayenlerinden olup boya sanayi ve boya pazarı hakkında engin tecrübeye sahiptirler. 1984 yılında Çavuşoğlu Dış Ticaret olarak kurulan firmanın amacı Türkiye'de henüz üretilemeyen bazı özel amaçlı boyaları ithal etmek ve Türk tüketicisinin kullanımına sunmaktı. 1999 yılında tekrar yapılanan firma ÇAPAŞ, ÇAVUŞOĞLU & RAYKON olarak sektörde uzmanlaşmanın gereğini görmüş ve geliştirdiği "FARKLI YAKLAŞIM, GLOBAL ÇÖZÜMLER" felsefesine uygun olarak; başta ahşap boya ve vernikleri, metal boya ve vernikleri, özel amaçlı boya ve sprey boyalar olmak üzere konusunda uzmanlaşmaya yönelmiştir.Bu alanda dünyanın önde gelen, her biri dünya markası olmuş üreticileri kendisine partner olarak seçmiştir. Tüm ürün gruplarını Raykon kalite güvencesi altında toplayan firma, 1999 yılından beri daima ilkleri, teknolojinin en son yeniliklerini Türkiye pazarına sunmuş ve sunmaya devam etmektedir. Global partnerleri (Jansen GmbH Almanya,MOTIPDUPLI GmbH Almanya) ile birlikte dünyadaki en son gelişmeleri anında Türk tüketicisinin hizmetine sunan ÇAPAŞ, ÇAVUŞOĞLU & RAYKON gerçek farklılığını, ürün programı ve "TEST SONUCU EN İYİ" kalite anlayışı ile ortaya koymaktadır. Her türlü ahşabın, metalin korunmasına ve bakımına yönelik geniş bir ürün programına sahip olan ÇAPAŞ, ÇAVUŞOĞLU & RAYKON özel amaçlı boya, astar, vernik ve sprey boyalarıyla birlikte dağıtım kanallarına ve tüketiciye fevkalade farklı, sorun çözücü ve üstün kaliteli ürünler sunmaktadır. Konusunda uzman, eğitimli bir kadro ile müşteri odaklı pazarlama konsepti dahilinde hizmet veren ÇAPAŞ, ÇAVUŞOĞLU & RAYKON, sektörün saygın ve deneyimli kurumları arasındaki sarsılmaz yerini daima muhafaza etmiş ve edecektir.


Duratek

DURATEK, polimer kimyasında uzmanlaşmış bir firma olup, 30 yıldan beri özellikle epoksi, poliüretan ve akrilik reçine esaslı ürünlerin tasarımını, imalini ve pazarlamasını yapıyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan DURATEK malzeme grupları şöyle özetlenebilir: İnşaat, Deniz, Elektrik ve Yapıştırıcılar.


Moravia

Moravia 1863 yılından bu yana biriktirdiği deneyimleriyle başta deniz ve yat boyaları olmak üzere birçok sektörde çözümler sunmaktadır. Yat Boyaları, Deniz Boyaları, Sanayi Boyaları ve Özel Boyalar.


Cuprinol

Ahşap bahçe mobilyalarına sihirli bir dokunuş getiren Cuprinol bakım ve temizlik setleri, ahşap mobilyaların bakım ve temizliğini eziyet olmaktan çıkararak bir hobiye dönüştürüyor. Doğada tamamen çözülebilen yapıdaki Cuprinol setleri, sağladıkları bakım ve temizlik özellikleri ile de aynı zamanda ahşap mobilyaları gençleştirip ömrünü uzatarak daha fazla ağaç kesilmesine engel oluyor.


Sikaflex

Sika, 1910 yılında İsviçre’de kurulmuş, dünya çapındaki üretim ve satış ağıyla yapı ve endüstri kollarında, özel kimyasallar konusunda faaliyet gösteren global bir gruptur.

Sikaflex®-290 DC, Sikaflex®-291, Sikaflex®-292, Sikaflex®-295 UV, Sikaflex®-296, Sikaflex®-298, Sikaflex®-852 FR, SikaTransfloor®-352.


International

Akzo Nobel'in pazara yönelik, teknoloji odaklı firması olan International Paint dünyanın en büyük yüksek performanslı yat ve gemi boya ve kaplamaları üreticilerinden biridir. 1881'de oluşturulan International® markası her çeşit deniz taşıtlarının en yüksek standartta bakımının eş anlamı olmuştur ve tekne inşa ve bakımının önemli bir parçası olarak kurulmuştur.


Semparoc

Semparoc


Çeko

Çeko


Ultra

1993 yılında kurulan firmamız poliüretan sistemler ve diğer yapıştırıcılar konusunda faaliyetini sürdürmektedir. Boypox ULTRA 519 poliüretan tutkal, PROFESSIONAL hızlı yapıştırıcı ve ULRACOL PVA bazlı sentetik tutkalları, ULTRA silikon sealant markaları ile yapıştırıcı sektöründe güvenilirliğini ve kalitesini ispatlamıştır.

Professional Hızlı Yapıştırıcı, BOYPOX Ultra Silikon, BOYPOX ULTRACOL W719 Ağaç Paneller İçin Ahşap Tutkalı, BOYPOX Ultra 519 PU Yapıştırıcı, BOYPOX Ultra 519 PU Yapıştırıcı Deniz Tutkalı.


Merbolin

Türkiye’nin en eski boya üreticisi olan Merbolin, boya üretimine 1882 yılında İstanbul Fermeneciler’ de kurulmuş olan Merkez Boya İmalathanesinde başlamıştır.

Su Bazlı Sonkat İç Cephe Boyaları, Su Bazlı Astar ve Yardımcı Ürünler, Dış Cephe Sonkat Boya ve Kaplamaları, Dış Cephe Astarlar ve Yardımcı Ürünler, Solvent Bazlı Sonkat Boyalar, Solvent Bazlı Astarlar ve Yardımcı Ürünler, Ahşap Koruyucular ve Vernikler, Mobilya Grubu Ürünleri, Boyalin Grubu Ürünler, Sanayi Grubu Ürünler, Yapıştırıcı Grubu Ürünler ve Ağır Hizmet Grubu Ürünler.


Caparol

A recognised strength of the Caparol Group is the scope of the products with a complete range for all the needs of the painting and decorating trade for the protection and improvement of buildings. The range is subdivided into paints and renders/plasters, enamels and glazes, decorative interior wall techniques, facade insulation technology and building protection.


Filli

İsmini “Beton” ve “Teknoloji” kelimelerinin ilk hecelerinden alan Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. 1988 yılında kuruldu. Betek A.Ş. sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri sektörünün ihtiyaç duyduğu beton katkılar, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirerek pazara sundu.

Su Bazlı İç Cephe Ürün Grubu, Alpina Style Dekoratif Ürün Grubu, Su Bazlı Dış Cephe Ürün Grubu, Sentetik Ürün Grubu, Capatect Yapı Kimyasalları, Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemi, Mobilya Grubu, Sanayi Boyaları Ürün Grubu, Mobilya Tutkalları, Sanayi Tutkalları, Yardımcı Ürün Grubu, Capaver Ürün Grubu, Yol Çizgi Boyası, Yeni Nesil Ahşap Ürün Grubu, Expert Şantiye Ürün Grubu


Trimetal

6 yılı aşkın tecrübesiyle boya ve nalburiye piyasasının kilometre taşlarından biri olan Uzertaş binlerce müşteri potansiyeli ve 400'den fazla ürün seçeneğiyle piyasalara hizmet götürmektedir. Uzertaş 1986'dan beri dünyanın en büyük gruplarından Akzo-Nobel bünyesindeki Trimetal marka boya, vernik ve izolasyon malzemelerinin satış ve pazarlamasından sorumlu Türkiye distribütörüdür.

Poliütrtan Parke Verniği (Cam Cila), Su bazlı Parke Verniği ( Cam Cıla ), Ahşap Koruyucuları ve Sentetik Vernikler, Demir içermeyen Metal Verniği, Su Bazlı Opak Ahşap Boyası, Su Bazlı Dekoratif Boya ve Astarlar, Dış cephe Akrilik Bayalar, Solvent Bazlı Astarlar, Solventli Boyalar, Mix Sistem Renklendiriciler ve Silikat Esaslı Boyalar.


Ecelak

Boya ve Organik Yüzey Koruma Sistemleri; 26 Yıllık teknolojik araştırma ve bilgi birikimi, Tüm Sektörlere yönelik ürün çeşitliliği, Teknik Servis ve bilgi aktarımı, Nitelikli Ürün ve Cazip fiyat dengesi, Çevreye ve İnsan sağlığına uygunluk, ISO 9000 Standartlarına uygun üretim ve TS'li ürünler.


Rulopa

1967 yılında İzmir'de kurulan firma, 1986 yılından bu yana "Rulopa" tescilli markası ile boya rulosu ve ekipmanları üretmektedir. Bugün "Rulopa" markası, boya tatbikatıyla uğraşan tüm kişi ve kuruluşlar tarafından "kalitenin adı" olarak bilinmektedir. Rolupa tam ürün çeşidi ve servis kalitesi ile yurt içindeki ve yurt dışındaki binlerce seçkin müşterisine doğrudan hizmet vermektedir. Firma, 2004 yılında VEGA RULO ikinci markası ile ekonomik ürün grupları ile değerli müşterilerimize kaliteli ürün sunmaktadır.


Hammerite

.


Dekor

Dekor, 1966 yılında faaliyete başlamış olup kaliteli hizmet felsefesi ile hayatımızın her safhasında oldukça büyük önem teşkil eden binalarımızın iç-dış cephelerini süsleyen boya ve sıvaların kolay ve tasarruflu kullanımı için el aletleri üretimi yapmaktadır.

Yurtiçi ve yurt dışı yaygın bayi ağımızla ihtiyaçlara cevap vermekte olan firmamız sizlerin haklı takdirini kazanarak bugünlere gelmiş ve geleceğe güvenle bakmaktadır.

Dekor Rulo Fırça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ürünlerinde kalite ve kullanım kolaylığına önem vererek müşteri odaklı gerçekleştirmesi, kendini sürekli yenileyen yapısı ile sektörümüzün öncü kuruluşları arasında yer almaya, emin adımlar ile büyümeye devam edecektir.


De-Marin

Dema Kimya 1999 yılından bugüne ; deri tabaklama kimyasallarının üretimi ve pazarlanması konusunda sektörün lider markalarından birisi olmanın verdiği gururla,sağladığı hizmetlere devam etmektedir. Bu alanda gerek konusunda uzman markalarla yaptığı işbirlikleri ve gerekse resmi distributorluk uygulamaları Dema Kimya'nın bugünkü pazarlama organizasyonunu oluşturmaktadır.

Merkezi Çorlu bölgesinde bulunan bu organizasyon ağı,yine aynı bölgede bulunan laboratuar ve teknik destek ekibiyle siz müşterilerine hizmet ulaştırmaktadır.

Satışını yapmakta olduğumuz ve teknik destek hizmeti sağladığımız kimyasallar;

 • Deri yardımcı kimyasalları
 • Deri boyar maddeleri
 • Sentetik ve doğal yağlama maddeleri
 • Ana tabaklama malzemeleri

 

belki de dokunduğunuz bir yerlerde 'işin kimyasındayız'


3M

3M Tekne Bakım ve Onarım Çözümleri

3M, tekne sahibi, üreticileri ve marinalarda hizmet veren teknik servislerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan, kaliteli ve hızlı çözümler sunar. 3M ürünlerini kullanarak zamandan tasarruf ederken, maliyetlerinizi de azaltırsınız.

Tekne Bakımı

Sizi tekne bakımı ile ilgili yenilikler hakkında bilgilendirerek gözbebeğiniz teknenizin değerini korumanızı ve onun daha uzun süre yepyeni görünmesini sağlar.

 • Tekne Temizliği ve Bakımı
 • Genel Temizlik
 • Borda ve Güverte Temizliği
 • Cam Temizliği
 • Tekne Restorasyonu
 • Ağır Oksidasyon Temizliği
 • Hafif Oksidasyon Temizliği
 • Küçük Çizikleri Giderme ve Parlatma
 • Metal Yüzeylerin Restorasyonu ve Parlatılması
 • Matlaşmış Vinil Yüzeylerin Restorasyonu

Tekne Onarımı

Tekne Onarımı yaparken veya Tekne aksesuarlarınızın montajını yaparken teknenizin koruma altında olduğundan emin olmak için doğru yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürününü kullanmanız çok önemlidir.

 • Tekne Onarımı
 • Yapıştırıcı ve Sızdırmazlık Ürünleri Kılavuzu
 • Borda ve Su altı montajları
 • Ekipman Montajı
 • Yapısal Onarımlar
 • Kabin sızdırmazlığı
 • Boya, JelKot Onarımı, Tekne Restorasyonu
 • Yüzey Hazırlama
 • Zımparalama
 • Boya uygulama
 • Maskeleme

Yeni Tekne İnşası

3M, tekne üreticilerine tekne yapımının her aşamasında yardımcı olacak ürünler sunuyor. 3M'in sunduğu ürünler diğer tüm 3M ürünlerinde olduğu gibi güven uyandırıyor.

 • Genel Temizlik
 • El zımparalaması ve finisajı
 • Makine zımparalaması ve finisajı
 • Pastalar ve Cilalar,
 • Tekne Bakımı ve Onarımı
 • Yüzey koruma ve maskeleme
 • Yapıştırma ve Sızdırmazlık
 • Su Filtrasyonu
 • Ses ve Isı izolasyonu

Tekne Güvenliği

3M sağlığınıza çok önem verir, bu yüzden tekne güvenliğinizi sağlayan çözümler sunuyor. Kişisel koruma ürünleri ve güvenlik sistemleri ile siz tekne sahiplerinin güvende olmalarını sağlıyor.


Würth

Adolf Würth GmbH & Co KG, profesyonel kullanım için montaj ve montaj donanımı ticaretinde lider bir uzmandır. Würth Grubu, sektöründe dünyanın en büyük kuruluşudur. Würth Grubu’nun temel ürün programı 100.000’den fazla yüksek kalitede üründen oluşur. Vidalar, civatalar, somunlar, pullar, dübeller, kimyasal ürünler, el aletleri, makineler, mobilya aksesuarları, inşaat aksesuarları, depolama ve stok takibi sistemlerini içeren ürün grubuyla, esnaf ve sanayi müşterilerine satış kadrosu ile dış hizmet sunmaktadır.


YKS

.


Akçalı

.


Atlas

Oto Boyaları toptan dağıtımı ve Sanayi Grubu Boyaları Bayilikleri bulunan firmamız bayilik ağını, Sintaş, Filli Boya, Ünlü Boya, Adolin, Sarper Boya, MXS, Meister Bayiliği ve Standox Oto Boyaları grubu ile güçlendirerek, hizmet ve çözüm olanaklarını arttırmıştır.


Bostik

Türkiye‘deki en geniş ürün yelpazelerinden birine sahip olan Bostik Türkiye, sızdırmazlık ve teknik yapıştırıcıyla da benzersiz çözümler sunmaya devam ediyor.
Avrupa ‘nın ve Türkiye ‘nin öncü ve lider üreticilerinden olan Bostik, MS Polymer Teknolojisiyle üretilmiş yeni nesil, teknolojik ve innovatif, “hibrid” ürünleriyle profesyonellerin ve projelerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.


Sista

.


Dewilux

.


DYO

Yaşar Boya Grubu, boya pazarının birçok farklı sektöründe sürdürdüğü faaliyetlerinde, ürünlerinin tasarımından başlayan ve kullanımına dek uzanan tüm süreçlerde, müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılamayı benimser.
Grubun, sürekli gelişen pazarlarda ve değişen rekabet ortamında gün geçtikçe sağlamlaştırdığı öncü ve lider olma vasıfları, Şirketlerinin her birinin sahip olduğu üst düzeydeki inovatif karaktere ve tüm alanlarda sürekli iyileştirmeyi esas alan kalite anlayışına dayanır.


Eva

Eva Boya A.Ş. İstanbul Kağıthane'de 1956 yılında kuruldu. Mesleki birikimi ve bilgisini % 100 Türk teknolojisiyle harmanlayarak demir oksit üretimine başladı. Zaman içerisinde ülke sanayiinin artan demir oksit talebine paralel olarak üretim kapasitesini planlı bir şekilde arttırarak bugünkü iş hacmine ulaştı.


Rekor

.


Renksan

.


Saba

.


Sika

Sikaflex® yapıştırıcıları ve sızdırmazlık maddeleri çok çeşitli deniz taşıtı ve yapısının inşasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Gerçekte, gezi yatlarından yolcu gemilerine, balıkçı teknelerinden tankerlere ve kanolardan petrol tesislerine kadar herşey.
Sikaflex® yapıştırıcı ve sızdırmazlık maddesi sistemleri, çok sayıda malzeme arasında dayanıklı, su geçirmez ve aynı zamanda esnek bir bağ oluşturur ve su seviyesinin altında ve üstünde güvenle kullanılabilir.


Hemel / Hickson Decor

Hickson Decor

Şimdi, ahşap yüzeyleri her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak yepyeni bir boya var. Hickson Decor, evinizdeki, bahçenizdeki, binanızdaki ahşap yüzeylerin korunması ve güzelliği için en ideal çözüm.

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor , mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.


Belton

Belton sprey boyalar; Düz Renkler, Vernikler, Efekt Spreyler, Florasan Spreyler, Isıya Dayanıklı Spreyler


 
 
Mahmut Arıkan Boya ve İnş. Mal. San. ve Tic. Ltd. Şti.
1202/2 sok. No: 71-73 (İnşaatçılar Çarşısı) Yenişehir İzmir
Tel: (232) 433 6146 • Faks: (232) 433 9978
www.nesnel.com.tr